SLC’nin Münih Seferi

Samsun Lojistik Merkezi (SLC), 9-12 Mayıs tarihlerinde Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen 16. Uluslararası Lojistik, IT ve Tedarik Zinciri Yönetimi Fuarı’nda yerini aldı.

SLC’nin Münih SeferiSLC Operasyon Koordinasyon Birim Başkanı Abdullah Gökbilgin, Proje teknik destek ekibinden Kilit Uzmanlar İrfan Erdim ve Andrey Tokarev, Lojistik Uzmanı Hüseyin Sipahioğlu ve İş Planı Denetleme ve Değerlendirme Uzmanı Murat Turgut ile Ofis Müdürü Yakup Lermi ve Proje Asistanı Kumru Çırak’tan oluşan SLC heyeti tüm stantları ziyaret ederken, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren İrfan Erdim,  fuarın çok yararlı geçtiğini söyledi. 

Avrupa’daki diğer lojistik merkezlerle bir ağ kurmaya çalıştıklarını hatırlatan Erdim, “Bu ağın yapılandırılmasında Münih fuarı önemli bir rol aldı. Yabancı yatırımcıları SLC’ye çekme amaçlı olarak, özellikle Karadeniz ülkelerindeki firmaları bilgilendirdik ve bu anlamda büyük ilgi gördük” dedi. 

Erdim, SLC ile ilgili bütün şirketlerin stantlarını ziyaret ettiklerini ve proje ile ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceklerini vurgularken, Hüseyin Sipahioğlu da, “Bire bir görüşme fırsatı yakaladığımız firmalara SLC’nin tanıtımını yapıp, iş birliği konusunda imkanlar oluşturmaya çalıştık. Özellikle SLC’ye yakın limanlar ile karşılıklı Ro-Ro seferleri düzenlenmesi ve ticaretin artırılarak, kargo akışının hızlandırılması konusunda ümit verici sonuçlar elde ettik” diye konuştu. 

62 farklı ülkeden 2 bin 162 katılımcının iştirak ettiği Transport Logistic  2017’yi 120 ülkeden 60 bini aşkın misafir ziyaret etti. Lojistikte dünyanın en büyük fuarı olarak kabul edilen organizasyon iki yılda bir düzenleniyor.
SLC’nin Münih Seferi
SLC’nin Münih Seferi
SLC’nin Münih Seferi