Slc’de Sona Doğru

2018 yılı başında bitirilecek olan Samsun Lojistik Merkezi’nde (SLC) Yönetim Kurulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Slc’de Sona Doğru

SLC’nin inşaat alanında gerçekleştirilen toplantıya Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nun  katılırken, Proje Koordinasyon Birimi Direktörü Abdullah Gökbilgin gelinen son durum hakkında bilgi verdi.

Yüzde 86’sı tamamlanan projeye Avrupa Birliği’nin de sahip çıktığını belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, “AB sadece para vermiyor, bunu kendisinin bir projesi olarak düşünüyor. O yönüyle de Türkiye'de örnek bir projedir. Lojistik depolama alanına ihtiyacı olan firmalarımızı Samsun'a davet ediyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da, 90 gün içerisinde çalışmaların tamamlanacağını ifade ederek, “Ülkemizin ihracatını arttıracak bir potansiyele burayı dönüştürmemiz lazım. Türkiye daha fazla ihracat ve daha fazla büyüyen gayrisafi milli hasılaya erişmek için var gücüyle mücadele ediyor. Bundan 3-4 yıl önce gayrisafi milli hasılamız 600 milyar dolardı. Şimdi ise 1 trilyon dolar civarına geldik. Bu mücadelemiz Samsun’u bir ihracat üssü haline getirmeye yönelik bir mücadeledir.  İhracat yapabilmemiz için mutlaka bir lojistik merkezin olması gerekiyor” diye konuştu.

Vali Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Gökbilgin’in yaptığı sunumun ardından Samsun Lojistik Merkezi’ni gezerek incelemelerde bulundu.