SLC’de Demiryolu Seferberliği

Samsun Lojistik Merkezi (SLC) Projesi’nin ikinci İdari Komite Toplantısı, merkezin Tekkeköy’deki idare binası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

SLC’de Demiryolu SeferberliğiAvrupa Birliği Türkiye Delegasyon Temsilcisi Özgür Öcal, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı IPA Sözleşme Yönetim Birimi Koordinatörü Enver Yalçın, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Süleyman Karabük, Samsun Lojistik Merkezi Operasyon Koordinasyon Birim Başkanı Abdullah Gökbilgin’in katıldığı toplantıda,  Teknik Destek Proje Ekibi Takım Lideri Denis Dunn bir takdim konuşması yaptı. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt gerçekleştirdiği açılış konuşmasında SLC’nin sadece kent için değil, Karadeniz çanağı ve hatta dünya ölçeğinde büyük bir proje olduğunu dile getirirken, “Sayın Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz ve Sayın Valimiz İbrahim Şahin ile birlikte zaman zaman gelip, inşaatı fiziksel olarak da yerinde görüyoruz. Gerçekten özverili bir çalışma yürütülüyor. Burada büyük bir emek var” şeklinde konuştu. 

Özellikle demiryolu bağlantısının SLC’ye ciddi bir katma değer sağlayan, farklılaştıran, cazip hale getiren bir bileşen olduğunu da vurgulayan Yurt, 6 kilometre uzunluğundaki hattın bir an önce yapılması konusunda çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini,  bu konuda adeta bir seferberlik ilan edilerek TCDD ile temasların en üst düzeyde sürdürüleceğini sözlerine ekledi. 

SLC Teknik Destek Ekibi Kilit Uzmanı İrfan Erdim, iş planı ve projenin ilerleyişi hakkında bir sunum gerçekleştirirken, SLC İnşaat Çalışmaları ve Tedarik Ekibi Takım Lideri Vladimir Babamov da inşaat çalışmalarında gelinen son durum hakkında bilgi verdi. 

İrfan Erdim iş planına uygun bir şekilde yazılması planlanan 50 raporun 19’unun teslim edildiğini, buna ilaveten proje ekibi olarak planlanmamış 18 ayrı dokümanın da üretildiğini söylerken, Vladimir Babamov inşaat çalışmalarında yüzde 70’lik bölümün tamamladığı bilgisini verdi.
SLC’de Demiryolu Seferberliği
SLC’de Demiryolu Seferberliği