SLC Son Çeyrekte

640 bin metrekarelik bir alan üzerinde Samsun’un Tekkeköy ilçesinde yükselen Samsun Lojistik Merkezi’nde (SLC) yüzde 70’lik bölüm tamamlandı.

SLC Son ÇeyrekteTedarik edilecek hizmetler ve kiralama ücretlerinin netleştiği; bu bağlamda, pazarlama faaliyetlerinin de hızlandığı SLC’de, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 80 bin metrekare kapalı depolama alanı hizmete girecek, ikinci faz bittiğinde ise 255 bin metrekare kapalı depolama alanına haiz çok önemli bir tesis Türkiye’ye kazandırılmış olacak.

Çokuluslu endüstriyel ve lojistik şirketlerinin ilgi gösterdiği SLC, gümrük,  TIR parkı, boş konteyner terminali,  proje alanı,  sosyal alanlar, TIR servis istasyonları, kantar hizmetleri, yeşil alanlar ve bağlantı yollarıyla Türkiye’nin  gururu olacak.

Misafirlerini ağırlamaya hazırlanan SLC, Karadeniz çanağındaki lojistik imkanları yükselten bir altyapıya sahip olmasıyla ön plana çıkarken, genel kargo, dökme yük, proje kargo ve soğuk hava tertibatlı taşıma ve depolama imkanlarıyla dikkat çekiyor. 

Tüm bunların yanı sıra lojistiğin çıtasını yükseltecek SLC hizmete girdiği zaman Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’ndeki lojistik bölümünde öğrenim gören gençler başta olmak üzere birçok gence staj ve iş imkanı oluşturacak. 

Çalışmaların planlandığı gibi tamamlanması için büyük özveri gösterilen SLC tasarlanırken şehirdeki üç limana da demiryolu bağlantısı projelendirildi. SLC’nin içindeki demiryolu hattı da açılışa kadar hazır hale gelecek. 

Samsun-Kalın Demiryolu Hattı Modernizasyon Projesi bittiğinde, yük taşımacılığı bağlamında İran ve Mersin’e ulaşmak daha kolay hale gelecek ve böylece Kuzey’i Güney’e bağlamak suretiyle Afrika ve Uzakdoğu ülkelerine Samsun’un direkt bağlantısı olacak.

50 milyon Euro’nun üzerinde yatırım maliyeti olan SLC’nin ana demiryolu arterlerine bağlantısı bittikten sonra ülke  ekonomisine katkısı, milyonlarca Euro’yu  bulacak.
SLC Son Çeyrekte