SLC İçin Güç Birliği

Samsun Lojistik Merkezi Projesi'nin İdari Komite Toplantısı Atakum Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.

SLC İçin Güç BirliğiSamsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın yanı sıra kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı toplantıda, projede gelinen son durum hakkında bilgi verildi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaptığı açılış konuşmasında, Samsun Lojistik Merkezi’nin (SLC) şehir ekonomisi için büyük önem taşıdığını belirterek, “AK Parti’de yerel yönetimlerin kent ekonomisine verdikleri katkıyla ilgili bir yarışma programı var. Biz de bu organizasyona çok güvendiğimiz SLC projesi ile katılmaya karar verdik” dedi. 

Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da büyük önem verdiği lojistik konusunda SLC kilit rol üstlenecektir. Çok sayıda ulaşım alt yapısına sahip olarak Samsun’un lojistiği en iyi uygulayan şehirlerden biri olacağını düşünüyorum.” 

Samsun Valisi İbrahim Şahin de, Türkiye’de Samsun, İstanbul, İzmir ve Mersin’in 4 ulaşım ağını bünyesinde barındırması açısından ön plana çıktığını belirterek, “Böyle bir projenin Samsun’a kazandırılıyor olması çok önemli bir şey. Bunun kamuoyuna daha iyi duyurulması gerekiyor. Ayrıca SLC yükselirken, demiryolu hattının da oraya ulaşması gerekiyor. Bunun için ilgili herkesin bu işlemin hızlandırılması için güç-birliği yapması lazım” ifadesini kullandı. 

İnşaat çalışmalarını da yakından takip ettiklerini kaydeden Vali Şahin, “SLC”nin yapıldığı bölgeye belli aralıklarla gidip, bölge sakinlerinin uygun şekilde bilgilendirilmesini sağlayacağız. Ayrıca Rusça eğitim veren bir okulun Samsun’da açılması da önemli. Bu aynı zamanda ticaretin de önünü açacaktır.

Lojistikte hızlı hareket eden kazanıyor. Biz de hızlı olabilirsek, kazanan Samsun ve ülkemiz olacaktır” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından SLC Teknik Destek Ekibi Kilit Uzmanı İrfan Erdim, projenin ilerleyişi ve bundan sonra gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında bir sunum yaptı. 

SLC İnşaat Çalışmaları ve Tedarik Ekibi Takım Lideri Vladimir Babamov da bir sunum gerçekleştirerek yapım aşaması hakkında bilgi verdi.
SLC İçin Güç BirliğiSLC İçin Güç BirliğiSLC İçin Güç Birliği